Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Szept 11.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 23 óra
2024. Szept. 16. 21:41

400 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10774)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
díszborító nincs, borító viseltes-foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2024. Aug. 17. 21:39
Árverés vége: 2024. Szept. 16. 21:41
Termék megtekintve: 517

Szívdobbanás (Danielle Steel) 1999 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Kismama 1998/7 . szám (2kép+tartalom )

Concord Cam-1 DX Filmes Fényképezőgép (kb. 1995) újszerű

Pannon GSM Vászon Tartó (kb. 2002)

Ninja Mester 1. Az Igazság Nevében (Wade Barker) 1990 (Ver. 2) 8kép+tar

Igéző (Lengyel József) 1977 (5kép+tartalom )

Nokia 3220 Gyors Útmutató (2006) Magyar

Nők Lapja Egészség 2019/6-7 Június-Július (8kép+tartalom )

Villa az Andrássy Úton (Földes Péter) 1979 (átkötött) 6kép+tartalom

Júlia 169. Határidős Házasság (Lucy Gordon) 1998 (romantikus 1;

Orchideavadászok (Frantisek Flos) 1960 (7kép+tartalom )

Tengereken Hajók, Hajókon Repülőgépek (Nagyváradi Sándor) 1978 (6kép+t

Nokia 2626 (Ver. 1) 2006 (lekódolt) teszteletlen

Nagy Barkácskönyv (VA) 1961 (2db melléklettel) 10kép+tartalom

Szerelem a Szfinx Árnyékában (Phoebe Louise Patterson) 1995 (6kép+tart

Vue Touristique 1972/3 szeptember (viseltes)

Móricka 2008/02 (348. szám) vicclap

Családi Kör 2002/Nr. 3 (6kép+tartalom )

Hitler Bizalmasa Voltam (Hermann Rauschning) 1970 (szétesik) 5kép+tart

A Három Testőr II. (Dumas) 1908 (9kép+tartalom )