Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Szept 8.

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062309136

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 14 óra
2024. Szept. 16. 18:41

800 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10750)

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977

belül foltokat nem láttam, kötés megtört
kívül a díszborító halványan foltos-sérült, borító halványan foltos

Kiadás Éve : 1977 , 2.kiadás , 52.300 példány
Eredeti címe : O Crime do Padre Amaro
Nyelve : Magyar , fordította: Ábel Olga és Kordás Ferenc (1961)
Azonosító : ISBN 963 07 1352 7
Típus : filmregény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2.5 cm és 455gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.3614)
Eredeti ára : 44.- Ft

A nagy múlt századi portugál író világhírű regénye egy hivatástudati válsággal küszködő fiatal pap és egy vakbuzgó úrilány tragikus szerelmének története egy álmos kisváros képmutató közegében. A gátlásos és buja Amaro mind mélyebbre süllyed tilalmas mámorukba, és mire végül jóvátehetetlen tettre ragadtatja magát, teljes komorságában tárul fel előttünk a szenteskedő kispolgári erkölcs embertelensége.
Eca de Queirós (1845-1900) a modern portugál irodalom legeurópaibb alakja, „patriótába oltott világpolgár”, Balzac és Zola művészetének méltó folytatója; írásaiban, melyek a portugál prózát világirodalmi színvonalra emelték, megsemmisítő iróniával fest nagyszabású körképet a múlt század második felének Portugáliájáról. Az Amaro atya bűne, ez a széles medrű társadalmi regény, kritikai irányát és stílusát tekintve Eca egész életművének foglalta, egyben a portugál realizmus legkiemelkedőbb, számos hazai és külföldi kiadást megért alkotása.

imgbox.com/g/kFjiYFqXvA

Árverés kezdete: 2024. Aug. 17. 18:41
Árverés vége: 2024. Szept. 16. 18:41
Termék megtekintve: 177

Nils Holgersson 25. (1990) poszterral

A Rádiósok Képletgyűjteménye (Georg Rose) 1966 (7kép+tartalom )

Vallástörténet (Gecse Gusztáv) 1980 (szétesik) 9kép+tartalom

TDA7421 (ST) ÚJ (IC) Elektronikai Alkatrész

Fattyúdal (Vavyan Fable) 1990 (8kép+tartalom )

BKV Autóbuszbérlet 1992 November (2képpel)

A Tenger Munkásai (Victor Hugo) 1980 (VR8) regény (8kép+tartalom )

Szilvia Exkluzív 28. Baljós Eljegyzés (Evelyn von Wulfen) v1 (2kép+Tar

Samsung SGH-E310 (2004) Üres Doboz (Ver. 1)

Tiffany 7. Érzed, Mennyire Kívánlak ? (Annette Broadrick) v2

Manilakötél (Veijo Meri) 1964 (5kép+tartalom )

Otthon 2001/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

Romana 43. Szabadon, mint a Madár (Carole Mortimer) 1992 (6kép+tartalo

A Dzsungel Könyve I-II. (Rudyard Kipling) 1955 (viseltes) 11kép+tartal

Panasonic Vonalas Telefon KX-T2395 (hiányos, sérült, teszteletlen)

Júlia 37. Férfiképmás (Helena Dawson) v2 (2kép+tartalom )

Romana 1995/4 Nyáridő Különszám (3kép+tartalom )

Matchbox MLB-90-11 (Oakland Athletics) Bontatlan (1990)

Elfújta a Szél (Margaret Mitchell) 1987 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

HTC One 801s (2013) Üres Doboz