A weboldal cookie-kat használ a szolgáltatások minőségének javtására. A weboldal további használatával elfogadom a cookie-k használatát. Megértettem További információk
Az ingyenes aukciós piactér | 2025. Febr 28.  
Keresés      Részletes keresés
 
Előzmények:
 
Kategóriák

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Irodalom

Jan Wolkers: A halál árnyékának völgye Termékkód: 281543
Ugrás:   Termék leírása   |  Képgaléria   |  Egyéb információk


Képgaléria Képgaléria
 
Fixár: 280 Ft
Állapot: Használt
Árverés vége: Lejárt
2012. Jan. 04. 23:16
Eladó helye: Bp
Szállítási díj: Súly szerint
Árverés befejezve

 
  Termék figyelése Elküldöm egy barátomnak
Megosztás:
 
Eladó adatai
  -xxxx- (8 )
  Minősítések száma: 10
Pozitív minősítés: 8 (80%)
Semleges minősítés: 2 (20%)

Regisztráció dátuma: 2010.02.21.
  Üzenet küldése az eladónak

Termék leírása

Az alighanem halhatatlan Lewis Carrolltól, az Alice Csodaországban című különös meséből vette a világhírű holland író műve mottóját ? pedig nem játékos, nem jelképes, nem ironikus-filozófikus ez a Hollandiában húsz kiadást, világszerte számos fordítást megért regény.
Önéletrajz és múlt fejezetei váltakoznak a jelent ábrázoló fejezetekkel. A harmincas-negyvenes évek egy szürke kisvárosa jelenik meg, ahol Wolkers mint vallásos, szegény szülők gyermeke inaskodott, eszmélt, bontakoztatta magában a rejtőző, a látszólag mellékes életet élő művészt, előbb a festőt, aztán az írót. Az ikerfejezetekben felnőtt és érett emberként látogatja meg szülővárosát az író, s összehasonlítja a hatvanas évek állapotait az emlékeivel.
Szigorú könyv ez. A németalföldi klasszikus festészethez hasonlítható ? keresetlen, póztalan, komoly, pontos ?, szemlélete fegyelmezett, tartózkodó, szívszorítóan tárgyilagos. A tanulság, amelyet az író levon, voltaképpen keserű: semmi sem változott, és semmi sem maradt meg. Okosság ragyog át ezen a keserűségen: nem vész el, ami még nincs, ami pedig van, annak el kell múlnia. A világhírű holland író a múltba tekintve nem a múltba réved ? mint annyian, akik aggodalommal és kritikusan szemlélik a jelent ?, hanem a jövőre figyelmeztet.

Kiadó: Magvető Kiadó
Kiadás éve: 1981
ISBN 963 271 365 6
Oldalszám: 246

Könyv súlya: 268g

Kitűnő, olvasatlannak látszó állapotban

************************************************************

Postai díjszabás :

   Belföldi ajánlott levél:   

                                            250g?ig      390Ft

                                            500g?ig      530Ft

                                            750g?ig      730Ft

                                              2kg?ig      870Ft

    2kg fölött  postai csomagként  990Ft

*************

Most, nálam: KEDVEZMÉNYES KÖNYV ÁRAK!!!

******

KÖSZÖNÖM, HOGY BENÉZTÉL HOZZÁM!

Kérlek, nézd meg többi termékeimet is,  postaköltséget és időt spórolhatsz, ha egy helyről vásárolsz többet....

Minden talajban megterem valamiféle virág.
Minden napnak van valamilyen öröme.
Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.

(Wass Albert)


Egyéb információk
Eladó helye: Magyarország Bp (1158)
Szállítási feltételek: A szállítási költséget a vevő fizeti
Átvétel módja:  - Személyes
 - Csomagküldés
Fizetés módja:  - Készpénz
 - Banki átutalás
Szállítási díj: Súly szerint
Árverés kezdete: 2011. Dec. 05. 23:16
Árverés vége: 2012. Jan. 04. 23:16
Termék megtekintve: 158

Reklám